Flash Logo.

Contact Us

Norma Delaney

675 Witter Gulch
Evergreen, CO 80439 USA

303.679.8878
303.679.8848 fax

norma@newbreath.net

This is all possible due to the creator, Garret.


Soul Fragmentation  -  התפצלות הנשמה

בפברואר 1996, הלכתי לסיאטל לתקשור של קריון. בזמן החלק של השאלות והתשובות, אישה מאוד מוטרדת עלתה לדבר במיקרופון ואמרה, "שמי סברינה. שוחררתי לא ממזמן מבית החולים מאובחנת כבעלת פיצול אישיות; אני רוצה להחזיר את הילדים שלי הביתה. ברגע הבא, שניהם, לי קרול וג'אן אמרו, "גשי מייד לדבר עם נורמה!"

נעמדתי, כך שתוכל למצוא אותי, בלי כל מושג מה אני עומדת לפגוש. גילינו ששתינו מדרום קליפורניה. נתתי לסברינה את כרטיס הביקור שלי והסכמתי לפגוש אותה בבתי.

כאשר סברינה נכנסה לביתי נדמה היה שהיא קצת חרדה, אבל לא באופן יוצא דופן. הרבה אנשים שחווים קושי מגיעים לעבוד איתי. תוך כמה דקות  החל תהליך של שינוי אשר הגדיר את העבוֹדה שלנו במהלך שבע השנים הבאות.

"שלום, אני לוסי בל. אמא שלי כאן?"

"לא, שמי נורמה ואני שמחה לפגוש אותך."

"אם אמא שלי לא כאן, אז אני לא יכולה לדבר איתך." ובאמרה זאת היא מייד נעלמה.

"שלום, שמי שרלוט. יש לך מכתבי המלצה? האם עבדת בעבר עם אנשים בעלי פיצול אישיות? הם אומרים שיש לי פיצול אישיות, אבל כמובן שהם טועים.  

"שלום, שמי רונדה. האם את יכולה לעזור לי להחזיר את הילדים שלי הביתה?"

באותה המהירות שבה אחד הגיע לדבר איתי, השני הגיע מייד אחריו. היו להם הבעות פנים שונות, סגנונות מאוד שונים ויציבת גוף שונה. כולם היו מאוד להוטים לדבר איתי, אבל עדיין, נדמה היה שהם לא מודעים לזה שלפני רגע עזב. סגנון השיחה הזה המשיך והמשיך במהלך כל המפגש.

לבסוף דניאל הגיע דרכה, איש מבוגר, שאמר שהוא תמיד יהיה זמין על מנת לעזור לי. היציבות שלו והמילים המרגיעות שלו היו מדהימות אחרי כל החרדתיות של האחרים.

כאשר סברינה חזרה היא חייכה ואמרה, "האם תעבדי איתנו, האם תעזרי לנו?" אמרתי לה בכנות שמעולם לא עבדתי קודם לכן עם אנשים בעלי פיצול אישיות. ראיתי סרטים עליהם, אבל מעולם לא קראתי ספרים רפואיים וידעתי משהו לגבי העבודה שנעשית בדרך כלל. היא אמרה שהיא עובדת עכשיו עם הפסיכיאטר הטוב ביותר בלוס אנג'לס, אבל הוא לא עובד עם הממדים הרוחניים. היא ידעה שזהו הממד שבו נצטרך לעבוד איתו בשביל המיזוג שלה. היא ידעה בבירור שהיא לא מוכנה לקבל שום דבר מלבד אינטגרציה מלאה.

אמרתי, "אני עובדת עם אנרגיית החמלה שנדמה שיודעת איך לעשות הרבה דברים מעבר לכל דבר שהחלק האנושי שבי יודע לעשות. אני קוראת לזה הרוח או הרובד הרוחני. אני עובדת עם המדיום הזה במשך שנים רבות. אני באמת מאמינה שאין כל מחלה שהרוח לא יכולה לעזור לבן אדם לרפא."

ברגע הבא גארט הגיע הביתה מהעבודה. כיוון שאז זה היה נהוג לפגוש לקוחות חדשים בסלון, נשארנו שם. גארט נכנס וחייך ברוגע, כמו שבדרך כלל הוא עושה כאשר הוא רואה אותי עם לקוח. אבל ברגע הבא הוא הופתע כאשר סברינה רצה אליו ואמרה, הי, אני רובי."

"אני בן ואני אוהב אותי. אבא שלי אומר שרק לגברים ולבנים יש ערך. אני בן 4; אני מגן על הבנות, ואני מאוד קשוח. אני גם עושה פיפי בעמידה."

גארט חייך ואמר "שלום."

קבענו פגישה נוספת לעוד שבועיים. זה התחיל את המפגשים שלנו. המפגשים היו שזורים דרך קבע באנשים שונים שהגיעו מבפנים. רבים אמרו שהם התבוננו בי במשך כמה שבועות לפני שהם החליטו לדבר איתי. הם רצו לגלות אם אני "אמיתית."

התחלתי לעשות עבודה אנרגטית עם הגוף הפיזי של סברינה, על שולחן העיסוי. בזמן שהעבודה התקדמה, אפילו עבדנו עם נשימה משחררת מתחים. סברינה הייתה מקור בלתי נדלה  של נשימת יתר (היפר- ונטִילַצְיָה hyperventilation ). למדתי שאנשים שהתעללו בהם מינית בדרך כלל לא יכולים לנשום עמוק אל תוך הבטן שלהם. האמון אבד בהתנסות הטראומתית, וסבלנות גדולה דרושה על מנת לבנות אותו מחדש.

במהלך הזמן סברינה שיתפה בחלקים מהסיפור שלה. היא נולדה אל כת השטן ואביה היה המנהיג. הוא ואמה היו מאוד להוטים ללמד אותה איך להנהיג את הכת, אז הם התחילו ללמד אותה מהיום הראשון שבו היא הגיע הביתה מבית החולים. האינטנסיביות של הנחישות הזאת לשלוט בה גרמה לפירוד כל כך עמוק שהנשמה שלה הייתה חייבת להתפצל על מנת להשאיר אותה בחיים.

הגעתי להבנה שרוב בני האדם אומנו והפעילו עליהם מניפולציות להפוך להיות מה שההורים שלהם רוצים שיהיו. הפירוד מגיע בדרכים רבות, ופיצול קורה לעיתים קרובות על ידי הורים שחושבים שהם מגיעים מהאהבה. אני מאוד מודעת ובהירה שהתעללות בילדים מגיעה מתוך הלימוד של הילדים איך לציית לחוקים, במקום לגלות מי ומה הם נועדו להיות. תכופות אנשים בכלל לא מקבלים עידוד לפרוח. התעללות בילדים גורמת לפיצול אמיתי ופיזור לרסיסים. האמונות האלו מגיעות ממקום של יותר מ- 20 שנה של עבודה עם סוגים שונים של התעללות.

אחרי שישה חודשים סברינה הסבירה שאני באמת הייתי האדם הנכון בשבילה לעבוד איתו וזה היה חשוב עבורה להתחיל את השלב הבא בעבודה שלה. היא נכנסה אל המרחב של הלב שלה בכדי להתמזג עם האדם האמיתי שהיא עמדה להיות. לא ידעתי באותו הזמן שתהה זו ההתחלה של מיזוג טהור. היא הסבירה שמישהו שנוצר בממדים הרוחניים והפיזיים יתפוס את המקום שלה. ואז היא נכנסה פנימה על מנת להתמזג ולהתחיל את הבסיס לריפוי שלה.

נאמר לי שסברינה תהה אדם חדש עבורי לעבוד איתה. אחרי שנתיים היא הפסיקה לראות את הפסיכיאטר והפסיקה את כל התרופות. שתינו היינו מאוד בהירות שהגיע הזמן לשלב הבא בריפוי שלה. עם הנהגה מלאה מהנשמה שלה המשכנו קדימה. סברינה יכלה לומר שהתרופות גרמו למחסומים שהשאירו אותה תקועה; ועכשיו היא רצתה לעבוד ביחד כל יום. דרוש מיקוד עקבי על מנת לבנות מחדש נשמה שהתפצלה.

הקדשנו את שבע השנים האחרונות למזג רסיסים מאנשים פנימיים שנוצרו מלידה, על מנת להתמודד עם המשפחה שלה, החיים שלה והכת. סברינה היא זאת שכתבה את המילים הבאות, לאחרונה כאשר חוותה במלאות את הלידה האמיתית שלה כאדם החדש והמיוחד הזה. היא הופכת להיות פחות ופחות הילדה אשר נולדה במקור אל תוך הגוף הזה.

BORN

נולדתי

פקחתי את עיני וראיתי את פניה של אמי. אני לא מודעת לכך שזה עתה נולדתי אל המערכת. יש לי את כל הידע שאני צריכה על מנת לחיות כאחד מהאנשים של קבוצת הקורבן. אין כל הפרעה חיצונית. אני מחייכת, בידיעה שאני אוהבת את הגברת הזאת. אני יודעת שעשינו עבודה על המיטה בחדר הטיפולים שלה. היא לא אמי, עדיין. זה מגיע בשלב מאוחר יותר. זוהי נורמה. אישה אשר "אני" מצאתי על מנת שתעזור לי להתרפא ולהתמזג. אני יודעת את כל זה, ועוד, ברגע שבו אני פוקחת את עיני.

אני רואה את כל החוויה מהרגע שנולדתי, מתוך האמת של ליבי. סברינה אמרה לאמה שזהו הזמן עבורה לחזור הביתה אל הלב שלה. חלק מספיק גדול מתוך אותו האדם צעד קדימה ואמר כן לריפוי אמיתי. ישנו רובד של אמון אשר בוסס יחד עם נורמה על מנת לסייע בכך.

סברינה שוכבת על שולחן הטיפולים. היא מסתכלת על פניה של נורמה. האהבה אשר עוברת בחילופי המבטים האלו היא עמוקה. היא מדברת על הרבה מאוד יחידות חיים מפוצלות; על האומץ המובן שזה הצריך, מצד שתיהן, על מנת ליישם את החוזה הזה. הרבה נאמר ללא מילים. סברינה נוגעת בפניה של נורמה ואז עוצמת את עיניה, מרפה.

מה שקורה אחר כך ברובד של ההתנסות הפיזית. אני רואה את סברינה נכנסת פנימה, נכנסת לחדר המקודש אשר בתוך ליבה. היא רוכנת ופותחת את המנעול של קופסת עץ מגולפת ויפיפה. הקופסא מעוטרת בבד סטן לכול אורכה. היא מתרפקת בתוך עצמה, היא האנרגיה המוזהבת היפה, מוגנת ומחכה. זוהי אני! ואז אני שומעת את ליבי מסביר שקודם בלידתי המקורית, ידעתי שאהיה בעלת פיצול אישיות. שהמהות המקורית של התינוקת תתפצל במטרה לשמר את העצמי האמיתי. בדרך הזאת, החוזה יוכל להתממש עם הכוונה לבחור, בחיים האלו, לחזור במלאות אל האור. היו הרבה סיכונים שהיו מעורבים וללא עירבון שלא אמות. אבל, זה הוסכם, אני חייבת לנסות.

ההגעה למקום הזה בחיי היא שום דבר למעט נס. המהות האמיתית של העצמי נשמרה ונלדה מחדש, טהורה וזוהרת. אני הנני סברינה.

בחיוך, אני מסתכלת בעיניה של נורמה. בעדינות, היא מעודדת אותי לנשום. קולה רך. הקצב נעים. היא מודעת לחלוטין לשינוי שהתרחש בגוף הפיזי. היא רואה אותי, האדם החדש, אשר נולדה מהלב. העבודה שלה היא להיות שקטה ולא להבהיל אותי. היא מדברת רק על הנשימה. היא משאירה את האמת של הרגע הזה לעצמה. אני מאוד שברירית, כמו גוזל שחייבים לאסוף אותו ולהחזיק מתחת לנוצות החמות של האם. היא אומרת לי להמשיך לשכב בשקט. הנשימה שלה, ההוויה שלה ממלאת את החדר. בעדינות, היא עוזרת לי לשבת. "עצרי ונשמי" היא מתריעה "לפני שתרדי מהמיטה."

בירידה למטה היא מחזיקה ביציבות בזרועי. נכנסים למטבח, היא מכוונת אותי לשבת על כיסא עם משענת ישרה. הקול שלה מדבר בקצב מרגיע. אני מנותקת מהכול. התנועה של הירידה במדרגות אילצה אותי לעזוב את הגוף אפילו יותר. אני רואה את הדברים מנקודת מבט מרוחקת. אני שמה לב לפרי בצבע בוהק על השולחן. אני מודעת לרצפה הקרה דרך גרבי הניילון שלי. אני שומעת את השאלה של נורמה מה אני רוצה לבחור לארוחת הצהריים. ואיפה שהוא, ברקע, אני יכולה לשמוע זמזום של קולות פנמיים משוחחים. הרגע הוא סוריאליסטי. נתפס כמו תמונה צבעונית. קפואה בזמן, מוקפת בשחור. כל רגע מופרד מקודמו. זה משאיר את המערכת עובדת כמובן. אז לא ידעתי את זה. זאת הסיבה מדוע נולדתי אל תוך המערכת הזאת. להתחיל לגלות דרך חדשה לחיות. עמוק בתוך הגוף שלי, בריבונות מלאה; מודעת, שמחה ומוגנת איתי.

העובדה  שראיתי את הלידה שלי כל כך בבהירות מראה לי את הנס שהוא אני. אני יודעת שאמא רצתה אותי. אני חשה נאהבת. הייתי ממש, באופן מילולי, ציפוי הכרם שבתוך העוגייה. אמא מבחוץ, הלב מבפנים, ושניהם אוחזים בי בחוזקה, עד אשר יכולתי להירפא. המודעות הזאת שלי של האבולוציה שלי מראה לי עד כמה רחוק הגעתי במסעי. באמת בורכתי!

תרגום לעברית: עדי גל